Постанова МОЗ №10 від 06.09.2021
Чому потрібно мити руки. Розвиваючий мультик для дітей
Казка "Про містера Мило та Мікроба"
Про проведення обговорення деяких вимог до протиепідеміологічних заходів при послаблені карантину
__________________________________________________________________________________________________
Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. 20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.
Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м. Переважає контактний шлях зараження Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого. Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо. На початковій стадії захворювання, спричинене новим коронавірусом, має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є кашель, лихоманка та утруднене дихання. У деяких випадках — діарея або кон'юнктивіт. Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. У цьому його небезпека.
Рекомендації для батьків
Ось кілька кроків, щоб захистити себе і інших від зараження распіраторними вірусами.
1. Тримайте дітей вдома, якщо вони захворіли (це стосується лише легких форм захворювання, при погіршенні стану обовязково зверніться до свого сімейного лікаря).
Чому це важливо?
Дітям потрібен відпочинок, щоб одужати. без достатнього відпочинку вашій дитині може знадобитися більше часу, щоб відчути себе краще. Людям з ослабленою імунною системою часто потрібно ще більше часу, щоб відновитися.
2. Тримати здорових і хворих дітей окремо.
Уникати контакту із особами з проявами распіраторного захворювання, тримайтеся на відстані не менше 1 - 2 м від хворих.
Чому це важливо?
Краплі, що містять вірус грипу, можуть переміщатися не менше ніж на 1-2 м, тому залишаючись на такій відстані від хворих людей, можна знизити ймовірність того, що ваша дитина захворіє.
3. Навчіть своїх дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання.
Переконайтеся, що ваші діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють чи чхають. попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.
Чому це важливо?
Прикривання носа і рота під час чхання чи кашлю серветкою допомогає запобігти поширенню вірусу грипу через повітря і на ваших руках.
4. Навчіть дітей правильно мити руки.
Пререконайтеся, що ваші діти ретельно і часто миють руки з миломі водою. Якщо мило і вода не доступні, дайте їм дезинфікуючий засіб для рук із вмістом спирту не менше 60% для очищення рук. Навчіть їх як важливо мити руки, перш ніж торкатися їх очей, носа або рота.
Чому це важливо?
Миття рук знижує кількість распіраторних вірусів, які можуть поширюватися, коли ви торкаєтеся рук інших людей, або торкаєтесь поверхонь і предметів, таких як столи і дверні ручки.
5. Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтесь.
Очищуйте поверхні та предмети, до яких часто торкаєтесь, такі як іграшки, столи, дверні ручки, поручні, телефони.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!